Ładne wnętrze

5 rozwiązań dla małej łazienki


Łazienka to jedno z tych pomieszczeń, w których zawsze brakuje przestrzeni. Gdzie zmieścić ręczniki, szlafroki i rozmaite akcesoria, kiedy to często najmniejsze pomieszczenie w domu? Sprytne rozwiązania właśnie w łazience są najbardziej potrzebne. Na szczęście producenci zaczynają to sobie uświadamiać i możemy wybierać z coraz większej gamy pomysłowych rozwiązań na niewielkie przestrzenie. Poniżej prezentujemy 5 praktycznych rozwiązań, które pomogą ci zaoszczędzić łazienkową przestrzeń.

wozek-lazienkowy-wenko

Wózek łazienkowy Wenko

Tam, gdzie brakuje miejsca, liczy się przede wszystkim funkcjonalność. Kiedy jeden element wyposażenia spełnia kilka funkcji oszczędzamy cenną przestrzeń. Przykładem może być wózek łazienkowy marki Wenko. To jednocześnie kosz na pranie i praktyczne miejsce na łazienkowe akcesoria. Całość jest na tyle wąska, że zajmie niewiele miejsca. Taki wózek zmieści się tam, gdzie nie ma dość przestrzeni na tradycyjną szafkę. Dodatkowym bonusem są wygodne kółka, które ułatwiają przesuwanie. Możesz umieścić wózek nawet w trudno dostępnym miejscu i wysuwać w razie potrzeby.

Dodatkowe miejsce na różnego rodzaju drobiazgi jest nie do przecenienia. Skoro w innych pomieszczeniach domu do przechowywania wykorzystujemy także ściany, dlaczego nie zrobić tego również w łazience? Wybierając regał teleskopowy będziemy mogli dobrać zarówno wysokość regału, jak i ilość półek do naszych potrzeb. Niewielkim nakładem pracy możemy zamienić niewykorzystaną dotąd ścianę (np. nad toaletą czy pralką) w cenne miejsce na przybory łazienkowe czy kosmetyki. Taki regał będzie z pewnością lepszym sposobem na wykorzystanie łazienkowej ściany niż samoprzylepne haczyki, które kiedyś można było spotkać w każdym domu.

wieszak-lazienkowy-wenko

Wieszak łazienkowy Wenko

Nie oznacza to, że powinniśmy w ogóle zrezygnować z haczyków. W dobrze zorganizowanej łazience ręczniki i szlafroki też muszą mieć swoje miejsce. Ale czy pamiętacie tradycyjne haczyki łazienkowe? Czasem zupełnie nie chciały trzymać się ściany, a czasem dopiero remont usuwał brzydkie ślady po kleju. Niezbyt praktyczne, prawda? Co innego haczyki na drzwi albo na kaloryfer – z ich pomocą łatwo i skutecznie wykorzystasz niezagospodarowaną przestrzeń. Montaż i demontaż zajmie ci mniej niż przeczytanie tego zdania, a ręczniki i szlafroki całej rodziny znajdą wreszcie swoje miejsce. I najważniejsze: wszystko to bez grama kleju.

taboret-lazienkowy-candy

Taboret łazienkowy Candy

Inne ciekawe rozwiązanie proponuje taboret łazienkowy Candy. Przyda się, gdy zechcesz przysiąść na chwilę albo ułożyć na nim swoje ubrania. Nie jest to jednak jego jedyna funkcja, inaczej nie znalazłby się w tym zestawieniu. Oprócz wygodnego miejsca do siedzenia to także… kosz na pranie. W niewielkiej łazience zwykle musielibyśmy wybrać, który z tych przedmiotów bardziej nam się przyda – kosz na pranie jest niezbędny w każdym domu, ale i taboret potrafi być bardzo przydatny, szczególnie osobom starszym lub mającym problemy z poruszaniem. Taboret Candy zwalnia nas z wyboru – możemy mieć jedno i drugie, w dodatku na tej samej przestrzeni. Jest praktyczny, a przy tym miły dla oka, a to wciąż dość rzadko idzie w parze.

stojak-na-papier-toaletowy-i-gazete

Stojak na papier toaletowy i gazetę Wenko

Na koniec rozwiązanie z nieco innej beczki, choć spełniające wymóg funkcjonalności. Ostatecznie miejsce na szczotki i brudną bieliznę to nie jedyne, czego potrzebujemy w łazience. Niektórzy twierdzą wręcz, że to najlepsze miejsce… do czytania. Cóż, wieszak na papier toaletowy i gazetę z pewnością powstał właśnie z dedykacją dla nich.

To tylko niewielki przedsmak tego, jak nietypowe bywają dodatki do łazienki. Nowe funkcjonalności znanych mebli i akcesoriów stają się coraz bardziej pomysłowe. Pomogą ci wykorzystać przynajmniej część przestrzeni, która dotąd była nieużywana. W końcu w niewielkiej łazience nie ma nic cenniejszego niż dodatkowe miejsce.

Tutaj możesz zobaczyć, co jeszcze możemy zaproponować tobie i twojej łazience.