dzieciecy-swiat
Ładne wnętrze

Dziecięcy świat


Dziecięca wyobraźnia nie zna granic odnośnie ilości wzorów i kolorów. Pokój dziecka musi być kolorowy, radosny i przygotowany na codzienną zabawę i naukę, a urządzając go należy dobrze przemyśleć aranżację wnętrza. Ze względu na jego wielkość lub ilość zabawek, czasami ciężko jest wygospodarować trochę wolnej przestrzeni. Warto więc skorzystać z praktycznego rozwiązania, jakim jest łóżko piętrowe. To nie tylko oszczędność miejsca, ale także marzenie każdego dziecka.

Łozko pietrowe Buddy ACTONA

Łóżko piętrowe Buddy ACTONA

Kolorowo i bajecznie

Większość dzieci kocha rysować, malować, kolorować do tego stopnia, że brak kartki często nie stanowi dla nich żadnej przeszkody.  Miejscem radosnej twórczości staje się wówczas podłoga, ściana, a nawet pościel. Na szczęście, zgodnie z hasłem „potrzeba matką wynalazku”, ktoś wpadł na świetny pomysł produkcji pościeli do kolorowania. Dla ułatwienia na poszewkach zostały namalowane kontury wróżek, zamków, magicznych jednorożców i innych bajkowych stworów, a zadaniem dziecka jest nadanie koloru wszystkim elementom. Po skończonej zabawie wystarczy tylko uprać pościel i już można zaczynać wielkie kolorowanie na nowo. Oczywiście pisaki, jak i pościel jest całkowicie bezpieczna, a w dodatku bawełniana, a więc miękka i delikatna. Maluchy i ich rodzice z pewnością będą zachwyceni!

 

Pościel dziecięca bawełniana do kolorowania Greno

Pościel dziecięca bawełniana do kolorowania Greno

Rysowanie po pościeli mamy z głowy. A co z rysowaniem po ścianach? Jednolite, smutne ściany aż proszą się, by coś na nich namalować (być może my dorośli tego nie zauważamy, ale dzieci są znacznie lepszymi obserwatorami w tym zakresie). Zamiast zastanawiać się, kiedy nasze dziecko dorwie się z mazakami i farbkami do czystej ściany, warto zawczasu zainwestować w wesołe i bardzo kolorowe naklejki ścienne. Nie obawiajmy się brzydkich śladów i problemów z odklejaniem, bo takowych po prostu nie będzie. Naklejki dekoracyjne można stosować na każdej gładkiej i suchej powierzchni. Łatwo się odklejają i bez trudu można przenieść je w wybrane miejsce. Bajkowe postacie na pewno spodobają się szkrabom, a dzięki wielu różnym elementom same będą mogły stworzyć niepowtarzalną kompozycję.

Naklejki dekoracyjne

Naklejki dekoracyjne – Kubuś i przyjaciele na łące

Czas na zabawę

Czas to pojęcie względne, ale dobrze już od małego odsłaniać przed dziećmi tajniki działania zegarka. Tym bardziej, że wybór ładnych zegarów ściennych do pokoju dziecięcego jest bardzo szeroki. Kto powiedział, że z filcu robi się tylko torby lub kapelusze? Filcowe mogą być także zegary. Czy ktoś oprze się uroczemu wielorybowi lub śmiesznemu stworkowi?

Zegary

Zegary ścienne NeXtime

 

Miękko i przytulnie

Jakie jeszcze powinny być dekoracje w pokoju dziecięcym? Miłe w dotyku i puszyste jak kocyk polarowy w kilku niezwykłych wzorach! A do wyboru mamy lwa, żyrafę, kaczuszkę oraz zebrę. Kocyk nada wnętrzu przytulności, a zabawny zwierzak może służyć także za przytulankę.

Kocyki polarowe Artehome

Kocyki polarowe Artehome

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Ciekawym i bardzo praktycznym pomysłem na urozmaicenie wnętrza jest również stoper do drzwi. Dzięki niemu drzwi od pokoju naszego szkraba będą zawsze otwarte, a my możemy mieć go na oku. Z drugiej strony, jeśli dziecko będzie chciało przymknąć drzwi, stoper zapobiegnie uciążliwemu trzaskaniu. Jeśli do tej pory stopery do drzwi kojarzyły Ci się z czymś poważnym, spójrz na propozycję poniżej.

Stoper do drzwi My Flair

Stoper do drzwi My Flair

 

Mam nadzieję, że powyższe meble i akcesoria przypadną do gustu zarówno Wam – rodzice, jak i Waszym pociechom. Nawet jeśli sami cenicie bardziej stonowaną kolorystykę, sprawcie, by pokój Waszego dziecka stał się naprawdę bajkowy i bardzo kolorowy. Dzieciaki z pewnością będą Wam wdzięczne!

Na co dzień związana ze słowem pisanym, miłośniczka dobrej kuchni i literatury podróżniczej.