Smaczne gotowanie

Miski z pomysłem


Miska, jaka jest, każdy widzi – czy tak prosty produkt można wyposażyć w dodatkowe funkcje? Otóż można. Czasami wystarczy zmienić kształt, innym razem dodać parę gadżetów i z niepozornego naczynia powstaje coś zupełnie innego.

Weźmy na przykład taką dużą misę, w której wyrabiamy ciasto lub ubijamy pianę. Niezależnie od naszych starań, coś się musi pobrudzić – my, ściana, blat. Niewidzialna siła rozchlapuje ciasto wokół i gwarantuje, że trochę czasu spędzimy na sprzątaniu. Na szczęście ktoś wpadł na genialny pomysł, czyli zestaw wielofunkcyjnych misek Gourmetmaxx, zabezpieczonych podwójnymi przykrywkami. Po wyciągnięciu środkowej pokrywki mamy miejsce na włożenie do miski blendera lub miksera. Natomiast zewnętrzna pokrywka ochroni nas przed rozpryskiwaniem się ciasta.

Obie miski są dosyć uniwersalne – wykonane ze stali nierdzewnej są nie tylko wytrzymałe, ale również dobrze prezentują się na kuchennym blacie. Dołączone silikonowe pokrywki w kolorze żywej zieleni ładnie wyróżniają się na tle misek, tworząc spójną całość. Fajnym dodatkiem jest też silikonowa podstawa, która zapewnia misce stabilność i zabezpiecza ją przed przesuwaniem się podczas pracy. I jeszcze jeden atut – można je zamrażać! Ta funkcja z pewnością przyda się miłośnikom domowych lodów i sorbetów.

Gourmetmaxx to metalowe miski, przez które nie widzimy serwowanych dań. A co, gdy chcemy podać wielowarstwową sałatkę lub kolorowe przekąski? Takie dania ładniej zaprezentują się w przezroczystych szklanych miseczkach, takich jak te z kolekcji Servo. Jeśli zaś szukamy odpowiednich misek do przechowywania owoców, spójrzmy na metalowe kosze z WMF.

Wszystkie wymienione miski znajdują się poniżej, a więcej inspiracji warto zasięgnąć tutaj.

Miska Servo Krosno

Miska Servo Krosno

Salaterka Servo Krosno

Salaterka Servo Krosno

Naczynie do ponczu z łyżką Servo Krosno

Naczynie do ponczu z łyżką Servo Krosno

Miska na przekąski Krosno Servo

Miska na przekąski Krosno Servo

Kosz na owoce Chaos Living WMF

Kosz na owoce Chaos Living WMF

Kosz na owoce Concept WMF

Kosz na owoce Concept WMF

Kosz na owoce Peel WMF

Kosz na owoce Peel WMF

Kosz na owoce Lounge Living WMF

Kosz na owoce Lounge Living WMF

Na co dzień związana ze słowem pisanym, miłośniczka dobrej kuchni i literatury podróżniczej.