Żyj zdrowo

Jak pielęgnować włosy zimą?


Zimą musimy trochę bardziej skupić się na pielęgnacji włosów i ciała. Mroźne powietrze na zewnątrz i przegrzane pomieszczenia sprawiają, że włosy stają się słabsze, a co za tym idzie, ich wygląd pozostawia wiele do życzenia. Co zrobić, aby nasze włosy cieszyły się dobrą kondycją również zimą? Poniżej znajdziecie parę sprawdzonych rad, które warto od razu wdrożyć w życie:

  1. Czapka, czapka i jeszcze raz czapka! Dla wielu osób czapka to niepotrzebny element garderoby, który do niczego nie pasuje, a na dodatek psuje fryzurę. Zamiast myśleć o niej negatywnie, warto się po prostu do czapki przekonać. Nie tylko pomoże ochronić nasze zdrowie, ale również nasze włosy przed przesuszeniem i osłabieniem cebulek, co może doprowadzić do łamania, rozdwajania lub wypadania włosów. Pamiętajmy również o tym, by w pomieszczeniach zdejmować czapkę. Przegrzanie głowy sprzyja nadmiernemu wydzielaniu sebum.
  2. Upinanie włosów – im więcej warstw w postaci swetra, płaszcza i szalika, tym dla włosów gorzej. Dlaczego? Łatwiej im się zaplątać w różne części garderoby, a także szybciej ulegają uszkodzeniom mechanicznym. Wychodząc z domu warto dokładnie schować włosy pod czapkę lub kurtkę.
  3. Odżywianie i nawilżanie – odżywione i nawilżone włosy to szczęśliwe włosy. Możemy odżywić je naturalnymi sposobami, np. jedząc owoce i warzywa lub stosując własnoręcznie przygotowane maseczki. Warto stosować również odżywki oraz inne kosmetyki przeznaczone do określonego rodzaju włosów.
  4. Rozczesywanie – nie jest to nic odkrywczego, bo przecież rozczesujemy włosy codziennie. Niemniej jednak pamiętajmy o odpowiedniej szczotce, która pozostawi nasze włosy w świetnej formie. Do rozczesywania splątanych kosmyków warto użyć tangle teezera. Aby nadać objętości, dobrze sprawdzi się szczotka z naturalnego włosia, a do wygładzenia możemy użyć szczotki jonizującej.
  5. Przegrzewanie – mocne ogrzewanie nie sprzyja włosom, dlatego zastanówmy się, czy kaloryfery włączone na „5” to dobre rozwiązanie. Przesuszone włosy to efekt, do którego stanowczo nie dążymy.
  6. Stylizacja – fale, loki, koki i inne cuda na głowie wyglądają fajnie, ale zimą postarajmy się je ograniczyć. Zbyt częste używanie suszarki lub lokówki osłabia i wysusza włosy.

Maska do włosów Macadamia Xpel

Maska do włosów Macadamia Xpel

Olejek Macadamia Oil Xpel

Olejek Macadamia Oil Xpel

Odżywka Macadamia Xpel

Odżywka Macadamia Xpel

Szampon Macadamia Xpel

Szampon Macadamia Xpel

Odżywka Oz Deep Moist Xpel

Odżywka Oz Deep Moist Xpel

Odżywka Oz Major Moist Xpel

Odżywka Oz Major Moist Xpel

Odżywka Tea Tree Xpel

Odżywka Tea Tree Xpel

Szampon Tea Tree Xpel

Szampon Tea Tree Xpel

Odżywka Keratin Classic Sleek Xpel

Odżywka Keratin Classic Sleek Xpel

Szampon Keratin Classic Sleek Xpel

Szampon Keratin Classic Sleek Xpel

Na co dzień związana ze słowem pisanym, miłośniczka dobrej kuchni i literatury podróżniczej.