przechowywanie-ubran-i-obuwia
Czystość i porządek

Jak przechowywać ubrania i obuwie?


Wiosenne porządki to nie tylko odkurzanie i mycie okien, ale także zmiana garderoby na lżejszą. Zanim jednak wyciągniesz ubrania i akcesoria idealne na cieplejsze dni, uporaj się z grubymi kurtkami i zimowym obuwiem. Jak się do tego zabrać?  Po kolei:

Obuwie

Aby zimowe obuwie posłużyło nam na kolejny sezon, należy je dobrze przygotować. Zima zazwyczaj nie jest zbyt łaskawa dla naszych butów. Śnieg, deszcz, sól drogowa i błoto to smutna codzienność, z którą muszą się zmierzyć. Niestety po każdej styczności z tymi elementami buty są brudne i szybciej się niszczą. Warto więc zacząć od dokładnego wyczyszczenia podeszwy przy pomocy szczotki. Następnie zabierz się za cholewkę i noski. Tym razem użyj miękkiej i zwilżonej gąbki lub szmatki. Po umyciu i wysuszeniu obuwia należy je wypastować używając pasty do butów lub specjalnego środka czyszczącego do skóry. Ostatnim etapem, który spokojnie można przełożyć na kolejny sezon, jest podbijanie obuwia. Z doświadczenia wiem jednak, że nie zawsze jest to dobry pomysł… Wraz z końcem lata i nastaniem chłodnych i deszczowych dni uświadamiam sobie, że moje jesienne obuwie powinno w trybie natychmiastowym trafić do szewca. Niestety oprócz mnie przypomina sobie o tym kilkadziesiąt innych osób, a mój szewc ma tylko dwie ręce… Tym razem nie popełnię tego błędu i oddam botki i kozaki do naprawy już za parę dni, a Ciebie Czytelniku zachęcam do tego samego. Czyste, wypastowane buty umieść w pudełkach i spokojnie zostaw w szafie aż do przyszłego sezonu.

szczotka-do-ubran-i-butow

Szczotka do ubrań i butów podwójna dwustronna

pudelka-na-buty

Zestaw 2 pudełek na buty WENKO

osuszacz-do-butów

Osuszacz do butów UV Aqua Laser

Po spakowaniu „zimówek”, zyskasz trochę przestrzeni na wiosenne i letnie obuwie. Dzięki temu, że klapki, sandały czy tenisówki są lżejsze i zajmują mniej miejsca, nie trzeba umieszczać ich w pudełkach. Zamiast tego warto wypróbować specjalne wiszące organizery do szafy. To nie tylko świetny sposób na przechowywanie butów, ale również akcesoriów, takich jak paski czy apaszki.

Wieszak na buty - 6 par Bella Casa

Wieszak na buty – 6 par Bella Casa

polka-materialowa-zawieszana

Półka materiałowa zawieszana GRANCHIO

regal-na-buty

Regał na buty WENKO

Ubrania

Ubrania zimowe zazwyczaj zajmują sporo miejsca w szafie. Szkoda zagracać garderobę tym, czego na razie nie nosimy, dlatego warto odpowiednio podejść do przechowywania grubych kurtek i swetrów. Przed wrzuceniem je na dno szafy, dobrze przejrzyj ubrania i zdecyduj, z którymi z nich warto się pożegnać na zawsze, a które z radością powitasz w kolejnym sezonie. Następnie zajmij się odprutymi guzikami, postrzępionymi rękawami i zepsutymi zamkami. Przy odrobinie zdolności manualnych i krawieckim zacięciu poradzisz sobie z nimi samodzielnie. Jeśli nie bardzo wierzysz w swoje siły w tym zakresie, oddaj ubrania pod opiekę profesjonalistów. Nie zapominaj także o przejrzeniu swetrów. Te puchate elementy garderoby bardzo lubią się mechacić. Zbierz nieestetyczne kulki specjalną golarką do ubrań lub zwykłą żyletką. Do drobnych paproszków i włosów użyj rolki do ubrań.

rolka-do-ubran

Rolka klejąca do ubrań Granchio

kule-do-prania-zbierajace-klaczki

Kule do prania zbierające kłaczki Wenko

Po odrzuceniu ziaren od plew oraz wielkiej naprawie ubrań, przyszedł czas na ich wypranie i wyprasowanie. Bardziej delikatne płaszcze lepiej oddać do pralni i mieć pewność, że wyjdą z prania bez szwanku. Tak przygotowane ciuchy wystarczy włożyć do szafy i mieć spokój aż do zimy. Ale czy na pewno? Jeśli mamy pojemną szafę, osobną garderobę lub strych, być może takie rozwiązanie wystarczy. W standardowych warunkach mieszkaniowych, gdy szafa nigdy nie jest za duża i z każdymi zakupami w magiczny sposób maleje,  warto zainwestować w worki próżniowe.

worek-do-prania

Worek do prania XL Bella Casa

worki-prozniowe

Worki próżniowe

Worki próżniowe są dostępne w wielu rozmiarach, więc bez problemu wybierzesz taki, do którego zmieści się Twoja garderoba. Sposób ich użytkowania jest bardzo prosty – wystarczy zapakować ubrania, szczelnie zamknąć worek i odkurzaczem odessać powietrze z worka. Dzięki tym zabiegom worek mocno się skurczy, a Ty zyskasz dużo miejsca na wiosenne ubrania i dodatki. Możesz je uporządkować na specjalnych wieszakach i organizerach.

organizer-na-bielizne

Organizer na bieliznę Bella Casa

organizer-na-torebki

Organizer na torebki Wenko

Jak widać pożegnanie się ze starym sezonem wymaga trochę wysiłku, ale na pewno zaprocentuje w przyszłości. Tak więc porządki – czas start!

Na co dzień związana ze słowem pisanym, miłośniczka dobrej kuchni i literatury podróżniczej.