Smaczne gotowanie

Patelnia wielofunkcyjna Quadra Pan


Gotowanie i jedzenie to dla mnie prawdziwa przyjemność. Niestety nieodłącznym elementem, który towarzyszy tym zajęciom, jest zmywanie. Niezależnie od stopnia skomplikowania dania, staram się kierować prostą zasadą: im mniej brudnych naczyń, tym lepiej.  No cóż… nie zawsze wszystko idzie po mojej myśli i przy gotowaniu obiadu dla paru osób zaczynam tonąć w garnkach, patelniach i innych przydatnych gadżetach. Na szczęście w mojej kuchni pojawił się wreszcie produkt, który pomógł mi ogarnąć ten cały bałagan.

Wielofunkcyjna patelnia 4 w 1 Quadra Pan to bardzo praktyczne naczynie, na którym można gotować, smażyć, dusić i piec. Dzięki dużej powierzchni smażenia, podzielonej na cztery osobne strefy, mogę przyrządzić w tym samym czasie cały obiad. Powierzchnia żeberkowa świetnie nadaje się do różnego rodzaju mięs, grillowa – do ryb, płaska do warzyw i sosów, a na powierzchni z wypustkami smażę jajka. Dzięki praktycznej pokrywce ze szkła hartowanego tłuszcz pozostanie na patelni, a nie w okolicach kuchenki.

Obiad obiadem, ale smaczny posiłek powinien być zwieńczony jeszcze lepszym deserem. Ale czy na patelni można upiec ciasto? Na Quadra Pan tak! Patelnia jest odporna na wysokie temperatury i może służyć również jako naczynie żaroodporne. Wystarczy wówczas wymienić dłuższą rączkę na dwa krótkie uchwyty, dzięki czemu naczynie bez problemu zmieści się w piekarniku. Upieczonego ciasta nie trzeba przenosić na osoby talerz (jedno naczynie do zmywania mniej!) – w Quadra Pan będzie prezentować się równie atrakcyjnie.

Na co dzień związana ze słowem pisanym, miłośniczka dobrej kuchni i literatury podróżniczej.