Smaczne gotowanie

Zestaw pokrywek silikonowych Nova


Silikon to z pewnością jeden z najbardziej praktycznych materiałów naszych czasów. Wcześniej kojarzyliśmy go głównie z operacjami plastycznymi i remontem, aż wreszcie zaczął królować w naszych kuchniach. Kolorowe, silikonowe formy do pieczenia o przeróżnych kształtach, małe foremki do ciasteczek lub jajek sadzonych, a także silikonowe trzepaczki – wszystko to zastępuje toporne, metalowe naczynia. Silikonowe przybory są elastyczne, zajmują mniej miejsca, a dzięki temu są łatwiejsze do przechowywania. Za dobry przykład może posłużyć silikonowa stolnica lub mata do pieczenia, którą wystarczy po prostu zrolować i wsadzić do szuflady.

Trzepaczki i łyżki wykonane z silikonu nie rysują garnków czy misek. Ponadto podczas pieczenia, ciasto nie przywiera do silikonowej formy i łatwo można je wyciągnąć. Foremki są też na tyle lekkie, że wygodniej nam wyjąć ciasto z piekarnika czy zabrać je do znajomych. Kolejny atut? Kolory, kolory i jeszcze raz kolory! Przybory kuchenne występują we wszystkich kolorach tęczy, a więc możesz zebrać barwny zestaw i ozdobić nim kuchnię.

Ostatnim walorem silikonu, który przychodzi mi do głowy, jest wielofunkcyjność. Spójrzmy na zestaw pokrywek silikonowych Nova. Ich podstawowym zadaniem jest przykrywanie garnków, patelni, kubków i czego tylko sobie wymarzysz. Ale są na tyle elastyczne, że bez problemu zastąpią łapki kuchenne oraz podstawki pod garnki. Jeden produkt, a tyle zastosowań! Pokrywki Nova występują w kilku kolorach, a więc możesz wybrać najlepiej pasujący do Twojej kuchni.

Pewnie myślisz sobie – pokrywki jak pokrywki. Ale to właśnie dzięki wykonaniu z silikonu idealnie przylegają do naczynia. Wystarczy tylko lekko wcisnąć je do środka, a pod wpływem ciśnienia zasysają się i działają jak zamknięcie próżniowe. Można włożyć je do lodówki, piekarnika, jak i zamrażarki. A po użyciu zostawić w zmywarce lub po prostu umyć je pod bieżącą wodą.

Na co dzień związana ze słowem pisanym, miłośniczka dobrej kuchni i literatury podróżniczej.