Czystość i porządek

Sprzątanie dla zaawansowanych


W idealnym świecie porządek bierze przykład z bałaganu i robi się sam. Niestety rzeczywistość jest zgoła inna i musimy sami zadbać o czystość w naszym domu. Na szczęście z pomocą przychodzą nam nowe technologie. Porzuć więc ściereczkę i tradycyjny odkurzacz i zapoznaj się ze skutecznymi sposobami radzenia sobie z brudną podłogą czy zaciekami w łazience.


Czyszczenie parą wodną
Mop-parowy-Gold-Aqua-Laser to bardzo skuteczne i ekologiczne rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością. Z jej pomocą można wyczyścić prawie każdą powierzchnię, np. kabiny prysznicowe, dywany, tapicerkę czy sprzęt AGD. Idealnie nadaje się również do najgłębszych zakamarków, a więc bez trudu poradzimy sobie z fugami, płytkami, a nawet żaluzjami. Oczywiście zależnie od sprzątanego miejsca należy użyć odpowiedniego urządzenia, a do wyboru mamy m.in. mopy, myjki i odkurzacze parowe.

Działanie pary wodnej opiera się na wysokim ciśnieniu i temperaturze w połączeniu z silnym strumieniem. Dzięki tym trzem składnikom sprzątanie jest efektywne i nie ma potrzeby stosowania żadnych detergentów. W ten sposób dbamy o ekologię i oszczędzamy pieniądze, który wydalibyśmy na chemiczne środki do usuwania kamienia i innych uciążliwych zanieczyszczeń. Para wodna zabija bakterie, wirusy, pasożyty i alergeny – to świetne rozwiązanie dla alergików i osób posiadających zwierzęta.

Robot-sprzatajacy-dignityJak wiemy sprzątanie pochłania dużo czasu i energii, a bieganie z miotłą raczej nie należy do naszych ulubionych zajęć. Nadeszła pora, by ten uciążliwy obowiązek przejęli prawdziwi specjaliści – roboty sprzątające i myjące okna. Roboty sprzątające działają za pomocą szczotek zbierających śmieci lub, podobnie jak klasyczne odkurzacze, dzięki sile ssącej. Urządzenia sprawdzają się na różnych powierzchniach: parkietach, panelach czy wykładzinach, a dzięki niewielkim rozmiarom docierają do trudno dostępnych miejsc pod meblami. Wyposażone w inteligentne systemy, bez trudu omijają przeszkody i posiadają zabezpieczenie przed upadkiem ze schodów.

Robot-myjacy-okna-WinBotNa podobnej zasadzie działają roboty do mycia okien. Pracują niezależnie od grubości i wysokości szyby, rozpoznają jej rozmiar i dobierają najlepszy sposób czyszczenia. Urządzenia myją okna dokładnie, nie pozostawiając smug, a ich powierzchnia myjąca jest na tyle miękka, że nie ma mowy o zarysowaniach.

Co prawda powyższe urządzenia nie należą do najtańszych, ale warto w nie zainwestować i cieszyć się dobrze posprzątanym domem bez zbędnego wysiłku. Dla tych, którzy poza sprzątaniem mają na głowie inne wydatki, proponujemy znacznie tańsze, ale bardzo ciekawe alternatywy.

Szczotka-do-kaloryferowJednym z miejsc, które dobrze zbiera kurz i skutecznie go zatrzymuje, doprowadzając nas podczas sprzątania do szału, jest kaloryfer. To niepozorne urządzenie ciężko posprzątać odkurzaczem lub zwykłą szmatką. Aby ułatwić sobie to zadanie, warto kupić specjalną szczotkę do czyszczenia kaloryferów, która bez problemu dotrze do wszystkich zakamarków.

ZmiotkaLubicie rodzinne śniadania? My też. Niestety za każdym razem na stole zostaje mnóstwo okruszków. W tym przypadku świetnym rozwiązaniem będzie zmiotka, która nadaje się także do usuwania włosów z tapicerek czy dywanów. Ten przydatny gadżet jest mały i poręczny, dzięki temu sprzątanie po posiłku zajmuje dosłownie chwilę.

Takich prostych, ale bardzo praktycznych urządzeń jest naprawdę wiele. Wystarczy tylko trochę pobuszować w Internecie i znaleźć produkt, który pomoże nam w codziennych porządkach.

Na co dzień związana ze słowem pisanym, miłośniczka dobrej kuchni i literatury podróżniczej.