Smaczne gotowanie

Tacki silikonowe Oven Tasty


Każdy z nas od czasu do czasu ma ochotę na fast-food. Niestety frytki, burgery i nuggetsy podawane w knajpach często ociekają tłuszczem i są bardzo kaloryczne. Warto więc poświęcić trochę więcej czasu i przygotować je we własnym domu. Jeśli sam proces tworzenia wydaje Ci się zbyt pracochłonny, to co dopiero mówić o zmywaniu… Na szczęście istnieje sprytny gadżet, który trochę ułatwi kuchenne rewolucje.

Tacki silikonowe Oven Tasty to prosty sposób na smażenie i pieczenie bez użycia tłuszczu. Wystarczy ułożyć na nich frytki lub nuggetsy i włożyć je do piekarnika. Dzięki specjalnym wypustkom znajdującym się na tackach, jedzenie nie przywiera i wreszcie można zrezygnować z uciążliwego mieszania i obracania. Wszystko usmaży się równomiernie z góry i z dołu, a cały tłuszcz spłynie na dno maty. Dzięki temu potrawa będzie mniej kaloryczna, ale nadal soczysta i smaczna. Tacka Oven Tasty posiada również praktyczne krawędzie, które zapobiegają wypływaniu tłuszczu, a więc łatwo utrzymasz porządek w kuchni. Plusem jest też oczywiście silikonowa powierzchnia, którą można bez problemu wyczyścić ręcznie lub po prostu włożyć do zmywarki.

Oven Tasty można wykorzystać również na parę innych sposobów, np. jako podkładkę pod gorący garnek lub ślizgającą się deskę do krojenia, łapkę do trzymania gorących uchwytów albo pomocnika do otwierania słoików. Zobaczcie sami!

Na co dzień związana ze słowem pisanym, miłośniczka dobrej kuchni i literatury podróżniczej.