Smaczne gotowanie

Tęczowy zestaw do owoców Jocca


Zestaw do owoców Jocca to produkt, w którym zakochałam się od pierwszego wejrzenia. Co prawda najpierw wzięłam go za sztuczny kwiat, czyli jedyny gatunek, jaki ma szansę przetrwać w moim pokoju. Ale wkrótce przekonałam się, że to cudo kryje w sobie wiele możliwości.

Jocca składa się z 6 warstw w soczystych kolorach, które pięknie prezentują się na kuchennym blacie. Wśród nich znajdziemy dwa wyciskacze idealne do owoców różnej wielkości. Mniejszym wygodnie wyciśniemy sok z cytryny, a większy przyda się do wyciskania grejpfruta lub pomarańczy. Dzięki temu codziennie mogę delektować się zdrowym i świeżym sokiem lub po prostu skropić ulubioną sałatkę.

Kolejną warstwę stanowi tarka, przy pomocy której można szybko wyczarować pyszną surówkę. Wystarczy nałożyć ją na dołączoną do zestawu miseczkę, do której zbierzemy startą marchewkę czy pietruszkę. Dlaczego plastikowa tarka jest lepsza niż metalowa? Miażdżone na niej warzywa i owoce nie tracą wartości odżywczych!  Podobnie działa sitko przeznaczone do miękkiej żywności, które pozwoli nam przygotować np. papkę dla małych dzieci.

Zestaw do owoców Jocca posiada również inny przydatny gadżet, czyli krajalnicę. Pokrojenie jabłka nie wydaje się niczym skomplikowanym, ale kawałki dziwnym trafem nigdy nie są równe, a ogonek i gniazdo nasienne stawiają opór zawsze, gdy chcesz je wyciąć. I w tym momencie na scenę wkracza krajalnica Jocca, która po mistrzowsku radzi sobie z jabłkiem, a ja mogę natychmiast przystąpić do konsumpcji.

Cały zestaw zwieńczono plastikowymi sztućcami w kolorze żywej zieleni. 5 widelczyków to świetna alternatywa dla wykałaczek, a praktyczny nożyk do cytrusów poradzi sobie z obraniem najtwardszej pomarańczy. Przy pomocy łyżeczki łatwo wyciągniesz pestkę z awokado, a rozgniatacz pomoże Ci zrobić pyszną pastę.

Na co dzień związana ze słowem pisanym, miłośniczka dobrej kuchni i literatury podróżniczej.