Wiosenna-aranzacja
Ładne wnętrze

Postaw na kolor!


Powoli żegnamy zimę, ciemne poranki i popołudnia, zatrważająco niskie temperatury i grube szale. Teraz pora na wiosnę, a więc czas na zmiany i wprowadzenie do wnętrza odrobiny koloru. Radosne barwy nie tylko ożywią salon czy sypialnię, ale także pozytywnie wpłyną na nasze samopoczucie.

Istnieje nawet niekonwencjonalna metoda lecznicza zwana chromoterapią, czyli po prostu leczenie kolorami. Zgodnie z nią za najszczęśliwszą barwę uznaje się kolor żółty. Odstresowuje, pomaga na przemęczenie i przeziębienie, a nawet ułatwia zapamiętywanie. W chwilach zwątpienia warto więc otaczać się żółtymi meblami i dodatkami. Do tego wiosenne żonkile i dobry nastrój gwarantowany!

krzesla-Plump

Krzesła Plump Actona

lampa-stolowa-gie-el

Lampa stołowa Gie El

stolik-kawowy-molina

Stolik kawowy Molina Actona

Wnętrze doskonale ożywi także pomarańczowy. Jeżeli boimy się tak mocnej barwy, można zastosować jej łagodniejszą odmianę, czyli brzoskwiniowy. Niezależnie od wyboru, otaczając się taką kolorystyką nabierzesz wiatru w żagle i zaczniesz działać. Dodatkowo kolor sprzyja trawieniu i ułatwia odchudzanie, dlatego pomarańczowy stolik czy krzesła w jadalni to trafna decyzja. Do działania skłania także czerwona barwa. Oprócz tego podwyższa ciśnienie krwi, a więc możemy być pewni, że w czerwonym pomieszczeniu nie łatwo będzie nam usnąć. Ten kolor rezerwujmy wobec tego na przestrzeń przeznaczoną do nauki – pobudzi naszą ambicję i procesy myślowe.

krzeslo-garcia

Krzesło Garcia Actona

poszewka-na-poduszke

Aksamitna poszewka na poduszkę Heine

fotel-astro

Fotel Astro Actona

Z czym najbardziej kojarzy się wiosna? Oczywiście z soczystą zielenią. Dzięki niej utrzymujemy harmonię, obniżamy ciśnienie i odprężamy się. Ta piękna barwa wprowadza do wnętrza świeżość i tworzy z naszego salonu oazę spokoju. Poza kojącym wpływem na system nerwowy, zieleń zwalcza również infekcje. Ten kolor może występować w różnych odcieniach. Butelkowa zieleń świetnie pasuje do orientalnych stylizacji i dobrze skomponuje się z ciemnym różem lub czerwienią. Jaśniejszą lub oliwkową możemy połączyć z naturalnymi dodatkami w brązach i beżach.

taboret-ze-schowkiem

Taboret ze schowkiem Minxie Actona

wazon-szklany-bociek

Wazon szklany Bociek Gie El

stolek-barowy-plump

Stołek barowy Plump Actona

Jednolite meble potrafią być nudne, dlatego warto przełamać je jakimś ciekawym wzorem. Kwiecisty fotel lub kanapa świetnie odnajdą się w wiosennych aranżacjach. Zawsze modne są również paski Pamiętajmy jednak, że co za dużo, to niezdrowo. Czasami wystarczy tylko pościel lub poduszka z wybranym motywem, aby wnętrze nabrało charakteru.

wazony-z-dolomitu

Wazony z dolomitu

Na co dzień związana ze słowem pisanym, miłośniczka dobrej kuchni i literatury podróżniczej.